obec Prysk

Lyžařské běžecké tratě

V zimním období udržujeme v Prysku místní turistické okruhy a propojovací trasu z Kamenického Šenova po drážním tělese přes Prysk až na Prácheň pro běžecké lyžování. Místní bězecké trasy jsou upravovány v délce cca 15 km a jsou vhodné zejména pro klasické běžecké lyžování.

Na trasách Vás čeká úchvatný a dechberoucí pohled na Střední vrch, Břidličný vrch, Ovčácký vrch i Šenovský vrch. Spatříte zimní Prácheň a propojkou po pastvinách se dostanete zase do Horního Prysku.

Ideální nástupiště místních běžeckých okruhů je u hřbitova v Dolním Prysku, u otočky autobusu v Horním Prysku, u místní základní školy či v zahrádkářské kolonii v Kamenickém Šenově.


Mapa udržovaných lyžařských běžeckých tras v Prysku a okolí


Z našich tras je možné se přímo napojit na běžecké okruhy v Kamenickém Šenově (5km), Okrouhlé či na Polevsku u Nového Boru. Všechny tyto lyžařské tratě se nacházejí na hranici českolipského a děčínského okresu v krásné přírodě Lužických hor (nevelké pohoří, jehož malá část leží na území Německa a zde se nazývá Žitavské hory).

Z Polevska u Nového Boru (nástupní místo Jedličná) se tak můžete dostat po Lužické magistrále třeba až na horu Luž, neboť i na německé straně mezi obcemi Waltersdorf, Jonsdorf, Oybin a Luckendorf je velké množství upravovaných běžeckých stop napojených na trasy v okolí Luže (nejvyšší hory Lužických hor).

Skol!

  • Čeština
  • Polski

Turistické informace

Turistické informace

Vodohospodářská činnost

Digitální povodňový plán

ZŠ a MŠ Prysk

ZŠ a MŠ Prysk

Svěcení kostela sv. Petra a Pavla v Horním Prysku

Pryskoviny

Pryskoviny 2/2017

GDPR

Informace ke GDPR

Vesnice roku 2016

FOFR CUP

Kde nás najdete